Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 26 ביקורות
js_loader

עורך דין מקרקעין

רכישת דירה או נכס נדלנ"י היא בדרך כלל העסקה הגדולה בחייו של אדם, רכישה, מכירה והשכרה של נכסי מקרקעין עשויה להתגלות כתהליך מסובך ותובעני מאוד בזמן. עסקאות מקרקעין דורשות ידע, מומחיות וניסיון משפטי משמעותי כדי שלא יסתבכו או יסבכו בהיבטים שונים את הצדדים המעורבים בהן.

כאן בדיוק נכנס לתמונה עורך דין מקרקעין שאחראי לסייע ללקוחותיו בניווט בנוף המשפטי המורכב של תחום המקרקעין, תוך הגנה על זכויותיהם והאינטרסים המשפטיים והכלכליים שלהם, והבטחת תוצאה מוצלחת בעסקה. במאמר זה נדון בתפקידים ובאחריות של עורכי דין מקרקעין, נסביר על היתרונות בהעסקת עו"ד מקרקעין ונפרט כיצד לבחור עו"ד מקרקעין טוב המתאים לצרכיכם.

מהם תחומי האחריות של עורך דין מקרקעין?

עורך דין דיני מקרקעין אחראי על מתן ייעוץ וייצוג משפטי ללקוחות אשר קונים, מוכרים או שוכרים נכסי מקרקעין. כמו כן, עורכי דין בתחום המקרקעין, מספקים הנחיות משפטיות בהיבטים שונים של עסקאות נדל"ן, לרבות משא ומתן על חוזים, העברת בעלות בנכסים, ייעוד קרקעות ועוד.

בקצרה, עורכי דין מקרקעין אחראים לוודא שלקוחותיהם יידעו באופן מלא על ההשלכות המשפטיות של עסקאות המקרקעין שלהם ושהאינטרסים שלהם מוגנים לאורך כל התהליך.

על הערך המוסף הגלום בפניה לסיוע משפטי מטעם עורך דין מקרקעין

הערך המוסף של פניה לסיוע משפטי מטעם עורכי דין מקרקעין, מתבטא בנושאים הבאים:

עריכת בדיקות מקדמיות

אחת מהתפקידים החשובים ביותר של עוד מקרקעין הוא לבצע בדיקה משפטית ורישומית לגבי הנכס הנקנה, נמכר או מושכר. זה כולל עיון במסמכים המשפטיים של הנכס, אימות הבעלות על הנכס ובדיקה אם יש שעבודים או עיקולים הרשומים על הנכס.

ניסוח ובחינת חוזים

עורכי דין מקרקעין אחראים על עריכת ובחינת חוזים הקשורים לעסקאות מקרקעין, כגון הסכמי מכר / הסכמי רכישה, הסכמי שכירות ועוד. חוזים אלו חייבים להיות תקינים מבחינה משפטית וכתובים בהתאמה מלאה לדיני המקרקעין הישראליים.

ליווי המשא ומתן בעסקאות מקרקעין

עורכי דין לענייני מקרקעין ממלאים לא פעם תפקיד קריטי בניהול מו"מ על תנאי עסקאות מקרקעין בשם לקוחותיהם. הם יכולים לעזור ללקוחותיהם להשיג את העסקה הכדאית ביותר על ידי עזרה במשא ומתן על תנאי העסקה ושוויה.

סיוע בסגירת עסקאות מקרקעין

עוד מקרקעין אחראי גם על סגירת העסקה והעברה מלאה של הזכויות בנכס, מה שכרוך בהקפדה על קיום כל דרישות החוק, לרבות תשלום מיסים ורישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין הרלוונטית. זקוקים לשירותי עו"ד מקרקעין? פנו כעת אל עורך דין שמעון גיגי076-545-3770.

שירותים הניתנים על ידי עורך דין לענייני מקרקעין

משרדי עורכי דין לענייני מקרקעין מציעים מנעד רחב של שירותים, שהעיקריים בהם הם אלו:

ליווי משפטי ברכישת דירה

עורכי דין מקרקעין יכולים לסייע בהיבטים שונים של רכישת דירה, לרבות סקירת חוזה הרכישה, הוצאת נסח טאבו, בדיקת הנכס ומשא ומתן עם המוכר או נציגיו. כמו כן, ביכולתם לייעץ לגבי המשכנתא, רישום הנכס וכל המיסים או האגרות שעשויים להיות כרוכים בעסקה.

שירותי ייצוג משפטי בהשכרת דירה

בהשכרת דירה עו"ד מקרקעין יכול לסייע בבדיקת ועריכת הסכמי שכירות, פתרון מחלוקות בין בעלי דירות לשוכרים וטיפול בהליכי פינוי במידת הצורך.

ליווי פרויקטי התחדשות עירונית / תמ"א 38

עורך דין נדל"ן יכול לסייע בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטי תמ"א 38 או פינוי-בינוי, לרבות ניהול מו"מ מול קבלנים, עריכת חוזים ופתרון מחלוקות בין התושבים ליזמים.

ייעוץ בנושא מיסוי מקרקעין ותכנון מס

עורכי דין מקרקעין יכולים לייעץ לגבי השלכות המס של עסקאות מקרקעין ולסייע בביצוע תכנון מס מקדים שיכול להפחית מחבות המס של לקוחותיו בעסקה.

ייעוץ וליווי בתחום של נדל"ן מסחרי

עורכי דין בתחום המקרקעין יכולים לספק ייעוץ משפטי לעסקים המעוניינים לרכוש או לשכור נכסים מסחריים, לרבות משא ומתן על שכירות, תקנות ייעוד והיתרי בנייה.

איך מוצאים עורך דין מקרקעין מומלץ?

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עו"ד מקרקעין מומלץ היא באמצעות המלצות מפה לאוזן מחברים, משפחה או קולגות שהשתמשו בשירותיו של עורך דין כזה. כמו כן, ניתן לחפש עורכי דין לענייני מקרקעין אונליין. אולם חשוב לקרוא ביקורות מלקוחות קודמים ולתאם פגישות ייעוץ עם כמה משרדי עו"ד מקרקעין לפני שמחליטים.

מהו שכר טרחת עו"ד מקרקעין בישראל?

שכר טרחת עו ד מקרקעין יכול להשתנות בהתאם לסוג השירות המבוקש, למורכבותו המשפטית, לניסיון והמוניטין של עורך הדין. במקרים מסוימים, עורכי דין גובים תעריפים לפי שעת ייעוץ, בעוד שבמקרים אחרים הם גובים תשלום באחוזים עבור שירותיהם כמו בעסקאות מכר מקרקעין.
לכן חשוב לדון בשכר הטרחה עם עורכי דין פוטנציאליים מראש ולהבטיח שאתם מבינים את תהליך החיוב וסוגי ההוצאות הנוספות שעלולות להתווסף לעסקה במקרה שלכם.

היתרונות בהעסקת עו"ד מקרקעין

להעסקת עו"ד מקרקעין ישנם מספר יתרונות, ביניהם:

 • מומחיות משפטית – עסקאות מקרקעין כרוכות בסוגיות משפטיות מורכבות, ולעורכי דין מקרקעין יש את הידע והמומחיות המשפטית לנווט בנושאים אלו בהצלחה.
 • הגנה על זכויות ואינטרסים משפטיים של הלקוח – עורכי דין מקרקעין יכולים לסייע בהגנה על הזכויות והאינטרסים המשפטיים של לקוחותיהם על ידי הבטחת קיום כל הדרישות המשפטיות והקפדה על ייצוג אופטימלי לאינטרסים של לקוחותיהם במשא ומתן עם הצדדים הנוספים המעורבים בעסקה, לרבות הרשויות הממשלתיות והמקומיות.
 • עלות תועלת – העסקת עו"ד מקרקעין יכולה למעשה להיות משתלמת בטווח הארוך. עו"ד נדל"ן יכול לסייע בזיהוי בעיות משפטיות פוטנציאליות ולמנוע בעיות שעלולות להיות יקרות וקשות לתיקון מאוחר יותר.
 • שקט נפשי – עסקאות מקרקעין יכולות להיות מלחיצות, אך שכירת עו"ד מקרקעין יכולה לספק ללקוחות שקט נפשי בידיעה שזכויותיהם ואינטרסיהם המשפטיים מוגנים.

מהם הגורמים שחשוב להביא בחשבון בבחירת עורך דין מקרקעין?

בחירת עורך דין דיני מקרקעין מומלץ היא קריטית להצלחת עסקת המקרקעין שלכם. להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון כדי לבחור נכון:

 1. ניסיון רב ומגוון בתחום המקרקעין ובתת ההתמחות הרלוונטית עבורכם:
  חפשו עורך דין דיני מקרקעין בעל ניסיון משמעותי בטיפול בעסקאות מקרקעין דומות לשלכם. עורך דין מנוסה לענייני מקרקעין, יהיה ערוך יותר לטפל בכל בעיה משפטית שעלולה להתעורר בדרך.
 2. ידע נרחב בדיני מקרקעין ודיני חוזים:
  עסקאות מקרקעין כפופות לדיני המקרקעין כמו גם לדיני חוזים, ולכן חשוב לבחור עורך דין מקרקעין הבקיא בשני התחומים.
 3. כישורי תקשורת מעולים:
  בחרו עו"ד בעל יכולות תקשורת מצוינות שקל לעבוד איתו. תקשורת טובה היא קריטית לעסקת נדל"ן מוצלחת.
 4. זמינות גבוהה:
  וודאו כי עורך הדין שתבחרו זמין לעבודה בתיק שלכם בעצמו ויוכל לתת מענה מהיר לשאלות ולתהיות שלכם.

לסיכום

עורך דין מקרקעין טוב יכול להוות נכס שלא יסולא בפז עבור כל מי שמעורב בעסקת מקרקעין. לכן בין אם אתם קונים, מוכרים או שוכרים נכס, חשוב לבחור בעורך דין נדל"ן מוביל עם המלצות מעולות.

בחירת עו"ד מקרקעין אמין ומנוסה, תסייע לכם להתמצא בנוף המשפטי המורכב של דיני המקרקעין ולהבטיח שהעסקה שלכם תצליח. אף ששירותי עו"ד מקרקעין כרוכים בתשלום, זכרו שעם עורך הדין המתאים לצידכם, אתם מרוויחים ראש שקט בידיעה שעסקת המקרקעין שלכם בידיים טובות.

בקצרה, אם אתם מעורבים בעסקת מקרקעין, מומלץ מאוד לפנות לליווי של עו"ד מקרקעין בהקדם. זו הדרך היחידה להבטיח שהאינטרסים שלכם יהיו מוגנים בכל שלב בדרך. אל תיקחו סיכונים באחת ההשקעות המשמעותיות בחייכם – פנו אל משרד עו"ד שמעון גיגי עוד היום ועשו את הצעד הראשון להגנה על ההשקעה שלכם. לקביעת שיחת ייעוץ ראשונית עם עו"ד שמעון גיגי – לחצו כאן או חייגו: 076-545-3770.

עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין

מאמרים בנושא עורך דין מקרקעין

לשיתוף לחצו:
תרצה לחזור לחלק מסוים בעמוד
מחבר המאמר
שמעון גיגי עורך דין
עורך דין שמעון גיגי

המחבר הוא עורך דין מקצועי לענייני תובענות ייצוגיות, ביטולי הגבלות, דיני עבודה, חברות ומקרקעין. ייצוג לקוחות בבית משפט, ייעוץ מקצועי, וליווי אישי, הם העקרונות המובילים של המשרד, אשר צבר הצלחות לא מעטות ברבות השנים. מוזמנים להצטרף להצלחה.

מאמרים אחרונים שעלו
ביטול הגבלה בחשבון הבנק
ועדת חוקה אישרה את הארכת התקנות שימנעו הגבלת חשבון בנק בשל "מלחמת חרבות ברזל"
תביעה ייצוגית פנגו
תביעה ייצוגית סלקום